برگ نود و چهارم دفتر عشق

سلام

زیاد موقع خوبی برای آپدیت کردن نیست اما حیفم اومد که ننویسم . از طرفی شبهای قدر و از طرف دیگه شهادت حضرت علی (ع). برای شروع تصویر دو رباعی از رباعیات پدرم در مورد حضرت علی رو با خط زیبای استاد غلامحسین امیرخانی میگذارم.

111.jpg

 

222.jpg


این شبها همدیگر رو دعا کنیم. این یک تعارف نیست. اگر همه همدیگه رو دعا کنیم احتمال استجابتش بیشتر خواهد بود چراکه شاید یک دعا از سوی کسی پذیرفته باشه که از سوی خودمون پذیرفته نیست. یکی دیگر از راههای استجابت بخشیدن دیگران هست. نیت کنیم حالا که از خدا ببخش میخوایم قبلش همه کسانی که به گردنشون حقی داریم رو ببخشیم.

این گذشت و بخشایش رو از حضرت علی بیاموزیم که شب ضربت خوردن پیامبر رو به خواب دید و از امتش شکایت کرد. پیامبر فرمود نفرینشون کن. یقین دارم توی اون لحظه هر نفرینی از ایشون عملی میشد اما نفرینی که ایشون فرمود نهایت هوش، ذکاوت و گذشت هست. فرمودند «خدایا کسی رو به این امت حاکم کن که لیاقتش رو دارند» که همینطور هم شد و بعد از ایشان معاویه و بعد از اون یزید بر مردم حاکم شد.

انشاا.. اگر عمری بود آپدیت بعدی برای عید فطر

التماس دعا

واثق

 

/ 11 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلبانگ سحر

امام علي (ع) مي فرمايند: هيچ گنجي سود آورتر از علم نيست و نه عزتي، پربارتر از بردباري و نه اصالت خانوادگي رساتر از ادب و هيچ رنجي، دردناكتر از خشم نيست و نه جمالي بهتر از عقل و نه رفيقي بدتر از ناداني و هيچ زشتي اي، زشت تر از دروغ نيست و نه نگهباني نگهدارتر از خاموشي و نه غايبي نزديكتر از مرگ. سلام به شما دوست بزرگوارم، خوبيد؟ طاعات و عباداتتون قبول باشه انشاا... فرا رسيدن سالروز شهادت امام علي عليه السلام رو خدمت شما و خانواده محترمتون تسليت عرض مي كنم التماس دعا يا علي عليه السلام

محبوبه

سلام دوست عزيز.. ممنونم از حضور سبزت.. والا به اين زودی فرصت نمی کنم که آپديت کنم ولی انشاءالله سر فرصت حتما مطلب جديد رو می نويسم... تصوير زيبايی بود.. در اين شبهای عزيز ما هم دعا کنيد التماس دعا... يا حق.

نياز

من بار ندارم که به دربار تو باشم..بهترکه گرفتار گرفتار تو باشم..در دست مرا نيست به غير از کف افسوس..سر مايه ندارم که خريدار تو باشم.. معراج من اين بس که چو خار سر ديوار .. از دور تماشايی گلزار تو باشم...سلام ممنون از حضورتان و اينکه همه دوستان را دعا کردم اگر قابل باشيم ..يا حق

گلبانگ سحر

سلام استاد عزيز.... از مطالب شما هميشه استفاده می کنم... موفقيت شما آرزوی ماست... التماس دعا... و روزی زنی سوده نام برای دادخواهی به نزدامیرمومنان آمد،حضرت نمازش را کوتاه کرد و با چهره ی باز از او پرسید چه حاجتی داری ؟ سوده با دیدگانی اشکبار از مأمور وصول مالیات و از ستم های وی شکایت کرد. حضرت همانطور که در آستانه نماز ایستاده بود گریست و فرمود . " خدا یا گواه باش که من به آنان دستور نداده ام که به بندگانت را ستم روا دارند." ***** _ و در واپسین لحظه های حیات ملکوتی خود فرزندان تنی و معنوی خویش را سفارش نمود . "خدا را خدا را درباره ی نماز در نظر داشته باشید زیرا نماز ستون دین است . "

ماری

صداي خنده هاش داره مياد . می شنوين؟ صداي خنده هاي شيطون رو ميگم . اونم مي دونه داره به لحظه ي آزاديش نزديك ميشه. اين يه ماه اسير بود و نتونسته بود كاري با بنده هاي خدا داشته باشه.

تارا

دعا کن...زمزمه زبانمان می شود و دیگر هیچ... آرام چشم را میبندی ...و زیر لب زمزمه میکنی... میخواهی زبان بگشایی و از خود بگویی ..شرمت میشود وقتی اشک او را گوشه چشمش دیده باشی و باز هم " من " را تجسم دعایت کنی... اینگونه گویی سبک تر هم میشوی.. امتحان کن...

محبت و زیبایی

سلام دوست خوبم! اين شعرهای پدرتان با خط زيبا و نقاشيهای قشنگ دورش به دلم نشست... دلتان هميشه شاد و شاداب باشد ... و عيد فطر که نزديک است بر شما مبارک باشد!

مريم

سلام....خوبی....متن خوبی....بود....من هم....به روزم...تولد...عشقم است...دعوتی...منتظرتم....قربانت مریم

رها-اتاق آبی

سلام. شب های قدر که گذشت اگر از ماه رمضان هنوز مانده باشد ما رو از دعا فراموش نکنید.

مهرآبان

سلام دوست عزیز اپ کردیم خوشحال میشیم بیای از رویاهاست که می بالیم. رویائیان ، از درون مه لطیف روز بهاری ، ویا... از درون آتش سرخ شامگاه بلند زمستانی، به دنیا می نگرند. از ما کسانی می گذارند این رویاهای بزرگ بمیرند، کسانی دیگر اما آنها را می پرورانند و حامی اند. در روزهای دشواری آنها را پرستارند، تا به نور روشنایی برسند. روشنایی که تنها به کسانی رخ می نماید، که صمیمانه امیدوار بوده اند که رویاهایشان روزی به حقیقت بپیوندد.